Veřejný cloud je bezpečnější než vlastní datové centrum

22. 1. 2016 v sekci Zajímavost ze světa

Další zcizení dat ukázalo, že bezpečnostní řešení externích úložišť jsou nejlepší ochranou citlivých informací.

Žijeme ve světě, kde jsou zprávy o úniku soukromých dat na denním pořádku. Palcové titulky světových médií nepřidávají na klidu firmám, které se obávají vnějších útoků na společnost a současně příliš nedůvěřují zabezpečení cloudových služeb. Opak je však pravdou – externí úložiště dokáží citlivé informace uchránit mnohem lépe než je v silách vlastních datových center jednotlivých firem.

My bychom mohli souhlasit s faktem, že veřejný cloud je bezpečnější než malá vlastní datová centra. Menší firmy většinou nedisponují patřičným množstvím odborníků na bezpečnost a dostatkem financí na bezpečnostní technologie, aby mohly nastavit adekvátní bezpečnost pro svojí infrastrukturu a data. V takovém prostředí často odborníci musí vystačit se základními bezpečnostními technologiemi a bezpečnost je jen jedním z mnoha úkolů, které mají na svých bedrech.

Naopak ve veřejném  cloudu je infrastruktura sdílena s mnoha zákazníky, kteří sdílejí náklady na bezpečnostní technologie a specializované odborníky. Ve velkých korporátních datových centrech je většinou bezpečnost na stejné úrovni jako ve veřejném cloudu, protože tato datová centra se svými rysy blíží veřejnému cloudu.

V každém případě, ať provozujete vlastní datové cetrum nebo máte data ve veřejném cloudu, myslete na to, že bezpečnost  by měla vycházet z hodnoty vašich infomačních aktiv, kdy následně k těmto aktivům stanovujete bezpečnostní rizika a tato rizika eliminujete bezpečnostními opatřeními. 

Co k těmto tvrzením vede, si můžete přečíst v článku Davida Linthicuma: http://www.infoworld.com/article/3010006/data-security/sorry-it-the-public-cloud-is-more-secure-than-your-data-center.html

Vaše SOCA


Tento web používá cookies. Více informací ROZUMÍM