#SECURITYTIP

16. 11. 2015 v sekci HashtagJednou z vážných zranitelností je bug s názvem Stagefright Security Bug. Tento bug nainstaluje škodlivý kód do Androidů jen za pomoci jedné SMS zprávy.

Ačkoliv Google potřebné bezpečnostní díry opravil ve své poslední aktualizaci Androidu, výrobcům může trvat delší dobu, než vydají své aktualizace, a je dokonce možné, že ke starším zařízením se opravená verze Androidu nedostane vůbec.

Takže i po vydání softwarových záplat proti těmto kritickým zranitelnostem je těžké určit, která zařízení Android jsou stále v ohrožení a vůči kterým bugům.

Na tento problém existuje řešení vyžadující jedno kliknutí - existuje aplikace pro Androidy, která vám pomůže rozpoznat, kdy je vaše zařízení v ohrožení.
 

Zkontrolujte jedním kliknutím vaše zařízení vůči všem kritickým bugům

Aplikaci s názvem Android Vulnerability Test Suite neboli VTS vyvinula společnost zabývající se mobilním zabezpečením NowSecure. Tato aplikace je zdarma a slouží jako skener zranitelností, který prochází vaše zařízení Android a ujišťuje se, že vaše zařízení není otevřené žádné z 22 známých zranitelností, včetně bugu Stagefright. Pokud VTS zjistí, že je vaše zařízení vůči některé z těchto zranitelností otevřené, informuje vás o tom.

Tento bezplatný, open sourcový nástroj skenování zranitelností Androidů je „zamýšlen, aby ukázal koncovým uživatelům náchylnost zařízení k útokům z vnějšku.“

Jak říká NowSecure na stránce o VTS aplikaci na Google Play: Implementací těchto kontrolních mechanismů chceme dosáhnout minimalizace či úplného odstranění jak falešných kladů, tak falešných záporů, aniž bychom přitom negativně ovlivnili stabilitu systému.

Pozn.: váš antivirový program může tento nástroj identifikovat jako škodlivý, protože aplikace obsahuje kód odhalující bug Stagefright.

Protože skener zranitelností VTS je open sourcový projekt vytvořený známým a důvěryhodným vývojářem, uživatelé a bezpečnostní výzkumníci mohou přidávat bugy a další nálezy do repozitáře GitHub.

Jak zkontrolujete vaše zařízení Android vůči všem 22 zranitelnostem?

Tento bezplatný skener zranitelností Androidů je dostupný v obchodě Google Play a jeho kód je dostupný v repozitáři GitHub.
Nainstalujte si VTS pro Androidy a, až se objeví, zmáčkněte tlačítko Search („Prohledat“), abyste spustili skener zranitelností vašeho zařízení.
Po přibližně 30 vteřinách skener zranitelností vytvoří seznam všech zranitelností, vůči nimž je vaše zařízení otevřené.

 


Tento web používá cookies. Více informací ROZUMÍM