Dell po bezpečnostním incidentu preventivně resetoval všechna uživatelská hesla

3. 12. 2018 v sekci Článek

Zástupci mezinárodního technologického gigantu Dell v minulém týdnu uvedli, že jejich elektronické tržiště postihl na začátku listopadu incident bezpečnostního charakteru. Podle zatím dostupných informací se neznámý útočník nebo skupina infiltrovali do vnitřní sítě. Dell je součástí skupiny firem Dell Technologies, která se skládá dále ze značek Dell EMC, Pivotal, RSA, Secureworks, Virtustream a VMware.

Podezřelá aktivita vzbudila pozornost bezpečnostního týmu Dellu 9. listopadu 2018, kdy byl zaznamenán pokus o neautorizované stahování uživatelských dat včetně jmen, e-mailových adres a zahashovaných hesel.

Podle vyjádření společnosti vyšetřování zatím neodhalilo, že by byla neautorizovaná extrakce jakýchkoliv dat úspěšná. V rámci bezpečnostních opatření byla však všem uživatelům preventivně resetována hesla u účtů, které byly vedeny na dell.com.

Dell zatím nepřiblížil, jak se útočníkům podařilo infiltrovat do jeho sítě, ani kolik účtů bylo potenciálně ohroženo. Společnost ale potvrdila, že útočníci necílili na platební údaje nebo uložená čísla sociálního pojištění. „Platební karty a jiné citlivé informace o zákaznících nebyly nijak zasaženy. Incident nemá dopad na žádný produkt nebo službu Dellu,“oznámila společnost.

Pokud jste si někdy založili účet na stránkách Dellu, abyste si zakoupili nějaký produkt či službu, nebo abyste využili online podporu, bylo vaše heslo preventivně resetováno.

„Na základě detekce pokusu o extrakci dat Dell okamžitě implementoval bezpečnostní opatření a zahájil vyšetřování. Dell rovněž zapojil do řešení firmu zabývající se bezpečnostními incidenty, aby vedla nezávislé vyšetřování; informovány byly také zákonodárné orgány,“stojí v prohlášení Dellu.

Zdroj: thehackernews.com


Tento web používá cookies. Více informací ROZUMÍM