Původce DDoS útoků na Sony, Steam a EA přiznal vinu

26. 11. 2018 v sekci Článek

Třiadvacetiletý útočník z Utahu známý jako „DerpTroll“ se na začátku listopadu doznal k sérii tzv. denial-of-service útoků vedených proti různým online službám, webům a herním společnostem v letech 2013-2014.

Podle tiskové zprávy amerického ministerstva spravedlnosti to byl Austin Thompson aka „DerpTroll“, kdo vyřadil z provozu několik předních herních online platforem včetně Originu (EA), sítě PlayStation Network (Sony) a Steamu (Valve Software) tím, že je zahltil takovým množstvím požadavků, které nebyly schopné odbavit.

Thompson se rád „chlubil“ svými činy na Twitteru, kde prostřednictvím účtu @DerpTroll popisoval útoky a následně zveřejňoval screenshoty a jiné materiály dokládající nedostupnost napadených serverů. Útoky DerpTrolla vyřadily herní servery a související infrastrukturu cílových společností minimálně na několik hodin. V důsledku toho tak herním společnostem vznikla škoda odhadovaná na nejméně 95 000 dolarů.

„Denial-of-service útoky stojí společnosti miliony dolarů ročně,“uvedl státní zástupce Adam Braveman v souvislosti s obviněním.„Jsme odhodláni vypátrat a stíhat ty, kteří škodí podnikání, a to často jen kvůli svému egu,“ dodal.

Už od roku 2011 se kolem Thompsona začala formovat skupina, která se podílela na šíření Thompsonova malwaru spouštějícího DDoS útoky proti online službám po celém světě. Zásluhu mají kromě výše uvedených také na útocích na servery Riot Games, Microsoftu nebo Nintenda.

Thompson se doznal federálnímu soudu v San Diegu. Za úmyslné poškození zabezpečených počítačů mu hrozí maximální trest odnětí svobody v délce 10 let a pokuta ve výši 250 000 dolarů. Rozsudek má být vynesen 1. března 2019.

Podobně nechvalně proslulá je také skupina útočníků Lizard Squad, která se v roce 2014 přihlásila k DDoS útokům proti službám Xbox Live a PlayStation Network během vánočních svátků. Minulý rok bylo z účasti na těchto aktivitách obviněno několik mladistvých.

Zdroj: thehackernews.com


Tento web používá cookies. Více informací ROZUMÍM