Poškození z aféry Ashley Madison se dočkají odškodnění

26. 7. 2017 v sekci Článek

Únik údajů ze seznamky Ashley Madison patří mezi nejproslulejší data breache vůbec. Nyní se mají poškození uživatelé dočkat odškodnění. V roce 2015 uniklo téměř 100 GB velice citlivých osobních údajů, které se týkaly více než 37 milionů uživatelských účtů z kontroverzní seznamky. Připomeňme, že Ashley Madison je seznamka specializovaná na zadané, kteří touží po milostných aférkách. Útočníci se dostali k loginům, jménům a příjmením, e-mailům, heslům, adresám, platebním záznamům a odcizené údaje poskytli dál. Povaha těchto dat byla samozřejmě natolik diskreditující, že došlo v mnoha případech na vydírání a několik poškozených si údajně sáhlo i na život.

Avid Life Media, nyní Ruby Corp., firma, která za portálem Ashley Madison stojí, po incidentu investovala přes čtvrtinu svého ročního výdělku do bezpečnostních opatření, aby se dalším podobným nepříjemnostem předešlo. Nemalé výdaje měla společnost také s úhradou pokut od Federální obchodní komise (FTC). Společnost čelila obvinění, že uživatelé služby Ashley Madison dostali zavádějící informace týkající se ochrany osobních údajů, přičemž se společnost nezasadila o to, aby byla mimořádně citlivá data řádně zabezpečena.

Jako součást nápravných opatření společnost souhlasila s tím, že následujících 20 let umožní FTC dohled nad zabezpečením sítě a uživatelských dat, což zahrnuje například:

  • Posouzení rizik za účelem ochrany dat zákazníků.
  • Zavádění nových protokolů zabezpečení dat.
  • Modernizace systémů na základě vyhodnocení.
  • Periodické hodnocení bezpečnostních rizik (jak interních, tak i třetích stran).

Podle agentury Reuters se odškodnění dočkají konečně i uživatelé seznamky. Společnost musí zaplatit 11,2 milionu dolarů uživatelům, kteří byli prokazatelně poškozeni. Někteří z nich si údajně přijdou podle závažnosti újmy až na 3 500 dolarů. Je otázkou, zda je to dostatečná kompenzace za rozvrácená manželství a další nepříjemné komplikace.

Zdroj: THN


Tento web používá cookies. Více informací ROZUMÍM