Hackeři spustili v Dallasu poplašné sirény

20. 4. 2017 v sekci Článek

Pomocí několika po sobě následujících signálů rozezněli neznámí hackeři sirény, které slouží k varovným upozorněním před tornády a dalšími nebezpečími. Technici museli nakonec sirény úplně odpojit od elektřiny.

Podle všeho se hackeři nenabourali do počítače, který ovládá poplašné sirény, ale vše se jim podařilo přes rádiový signál. Přesný způsob zatím není znám, proto hrozí, že se bude podobný incident opakovat.

V reakci na to začala dallaská radnice ihned jednat – starosta Dallasu Mike Rawlings uvedl, že jde o jasný důkaz nedostatečného zabezpečení systému a důležité infrastruktury, dále prohlásil, že se zasadí o zlepšení, a to i navzdory vyšším výdajům.

Velké riziko podobných útoků a „falešných“ poplachů spočívá v tom, že v případě jejich opakování mohou lidé ztratit důvěru a další tato varování nebrat vážně. S případem souviselo i jiné nebezpečí – právem zmatení lidé zahltili svými telefonáty tísňovou linku, aby se informovali, co se děje. Reakční doba záchranných složek se tak výrazně snížila, čímž mohlo dojít k vážnému ohrožení lidí, kteří si v tu dobu skutečně potřebovali přivolat pomoc.


Tento web používá cookies. Více informací ROZUMÍM