Google ukázal, co všechno dělá pro zabezpečení Androidu

15. 4. 2017 v sekci Článek

Google zveřejnil svou výroční bezpečnostní zprávu pro ekosystém Android. Report ukazuje výraznou snahu Googlu zlepšit bezpečnost uživatelů a bojovat s dramatickým nárůstem malwaru. Google také zintenzivnil spolupráci s dodavateli bezpečnostních řešení. Až 70 % škodlivých kódů, které Google ve své zprávě zmiňuje, odhalil bezpečnostní výzkumný tým společnosti Check Point.

Google upozornil na několik malwarových variant, které Check Point objevil uvnitř i vně Google Play. Šlo například o škodlivý kód Turkish Clicker, objevený v lednu 2016, HummingBad, jedna z hlavních mobilních hrozeb roku 2016, DressCode a nakonec proslulý malware Gooligan. Tyto čtyři malwarové rodiny představují důmyslné kampaně, které infikovaly v průběhu minulého roku více než 20 milionů zařízení se systémem Android.

Google upozorňuje také na sadu zranitelností QuadRooter, která byla objevena odborníky z Check Pointu a poprvé zveřejněna v srpnu 2016 na konferenci Black Hat.

Podle zprávy se Googlu ve spolupráci s partnery daří snižovat rizika, ale hrozby se neustále vyvíjí a stále častěji se šíří právě prostřednictvím mobilních zařízení, proto je potřeba rizika nepodceňovat.

 

 


Tento web používá cookies. Více informací ROZUMÍM