Představuje se nový operační systém KasperskyOS

24. 2. 2017 v sekci Článek

Před časem jsme vás informovali, že začíná mít KasperskyOS jasné obrysy. O specializovaném operačním systému, který se chlubil neprolomitelností, se toho dlouho moc nevědělo, ale nyní se představuje v plné parádě. Nový systém snižuje šance výskytu skrytých funkcionalit a tím minimalizuje riziko kybernetického útoku. Po 15 letech vývoje je KasperskyOS připraven a dostupný pro OEMs, ODMs, systémové integrátory a softwarové vývojáře po celém světě. Klíčové nástroje operačního systému jsou uzpůsobeny telekomunikačnímu a automobilovému průmyslu a zároveň kritické infrastruktuře.

KasperskyOS představuje softwarové prostředí, které bylo od základu navrženo s důrazem na bezpečnost stále ohroženějších vestavěných systémů a zařízení internetu věcí. V moderním propojeném světě, kde je spousta IoT zařízení používána nejen běžnými spotřebiteli, ale i v rámci kritické infrastruktury pro kontrolu mnoha oblastí běžného života, se musí bezpečnost řešit mnohem intenzivněji. Díky novému kompletně in-house navrženému operačnímu mikrojádru je systém navržen s důrazem na široce využívané bezpečnostní principy, jako jsou Separation Kernel, Reference Monitor, Multiple Independent Levels of Security a architektura Flux Advanced Security Kernel. Operační systém KasperskyOS byl navržen s přihlédnutím ke konkrétním průmyslovým odvětvím, a proto je schopen řešit nejen bezpečnostní problematiku, ale i organizační a byznysovou.

KasperskyOS byl navržen tak, aby programům dovolil provést pouze doložitelné operace. Aplikace pro KasperskyOS tak budou muset být napsané v „tradičních“ kódech a splňovat přísná bezpečnostní pravidla a obsahovat standardní funkcionality. Pouze to, co bude definované těmito pravidly, bude moci být provedeno, včetně funkcionalit samotného operačního systému. Tento přístup se ukázal být v průběhu vývoje operačního systému velmi časově náročný, ale pro vývojáře aplikací nabízí jasné výhody: bezpečnostní strategie může být navržena souběžně s danou funkcionalitou. Ta navíc může být ihned otestována – chyba v kódu totiž znamená nezdokumentované chování, které je operačním systémem zablokováno. Především však vývoj bezpečnostní strategie může být přizpůsoben konkrétním obchodním záměrům: bezpečnost může být zpracována na základě požadavků aplikace, a ne opačným způsobem.

Detailní technické specifikace operačního systému se můžete dozvědět v článku na blogu Securelist.com.


Tento web používá cookies. Více informací ROZUMÍM