Hacker obviněný z napadení LinkedInu byl zatčen v Praze

7. 11. 2016 v sekci Článek

Policisté odboru pátrací služby kriminální policie a Policejní prezidium spolupracovali s Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI) a překvapeného mladíka si „vyzvedli“ v hotelové restauraci v centru Prahy (video ze zatýkání jste mohli vidět také na našem Facebooku). Vzhledem k tomu, že je Nikulin obviněn z útoků na cíle v USA, byl na něj Interpolem vydán tzv. RED NOTICE.

Podle obžaloby velké poroty kalifornského federálního soudu ale není LinkedIn jediným zářezem ruského hackera. Dále měl napadnout systémy Dropboxu a Formspringu. Obžaloba viní Nikulina ve třech bodech z počítačových vniknutí, ve dvou případech z úmyslného přenosu informací, kódů nebo příkazů, které způsobily škody chráněnému počítači, ve dvou bodech z násilné krádeže identity, z obchodu s neautorizovaným přístupem k zařízení a spiknutí.

Celá kauza však nyní nabývá politického rozměru, neboť mluvčí ruského ministerstva zahraničí prohlásila, že Rusko udělá všechno pro to, aby zabránilo vydání údajného ruského hackera z České republiky do Spojených států, kde by byl (od)souzen.


Tento web používá cookies. Více informací ROZUMÍM