Roste počet IoT zařízení zapojených do DDoS útoků

20. 10. 2016 v sekci Článek

Fenomén IoT přináší nejen řadu dosud netušených příležitostí a vychytávek, které jsou líbivé, zábavné a usnadní vám život, ale představují také možnost nové úrovně zneužití, které je způsobeno nedostatečným zabezpečením různorodých zařízení.

Útočníci mají díky rostoucímu počtu rozmanitých zařízení nové prostředky pro vytváření rozsáhlých botnetů. Stačí se dostat do domácích sítí a dát dohromady všechna zařízení, která se k nim připojují. Obzvláště oblíbeným cílem jsou web servery, routery, modemy, NASky, kamerové systémy, prostě zařízení, ke kterým lze přistupovat z internetu. Tato zařízení mají vlastní operační systémy, které se příliš nezabývají důkladným zabezpečením. Útočníci často konstruují svůj škodlivý software tak, že se pokoušejí nalogovat do připojených zařízení pomocí nejčastějších přednastavených údajů. Podle výzkumu se pro proniknutí do IoT zařízení nejvíce osvědčila kombinace pojmů „root“ a „admin“.

Jak už jsme se mnohokrát přesvědčili, neexistuje 100% ochrana proti neustále se vyvíjejícím útokům, ale proč to útočníkům usnadňovat? Měňte přednastavená hesla, používejte pro svou síť silná hesla a šifrování, u připojených zařízení vypněte služby, které nevyužíváte, deaktivujte problematický Telnet login a SSH. Nic nezkazíte, když připojíte zařízení přímo přes kabel místo bezdrátového přenosu a pravidelně kontrolujte stránky výrobce kvůli updatům firmwaru.

Vaše SOCA

 


Tento web používá cookies. Více informací ROZUMÍM