Zdravotní záznamy – stále oblíbenější cíl hackerů

27. 9. 2016 v sekci Článek

Možná je to překvapivé, ale sektor, který láká hackery stále více, není bankovnictví, jak byste možná hádali, nýbrž zdravotnictví. Osobní údaje a zdravotní záznamy, které kyberútočníci získávají ze zdravotnických zařízení, mohou mít totiž mnohem větší hodnotu a životnost než heslo k internetovému bankovnictví. Na jeho ztrátu se totiž většinou velmi rychle přijde a jsou podniknuty kroky k ochraně účtů a finančních prostředků klientů bank.
Podle odhadů společnosti Accenture z října roku 2015 budou v příštích pěti letech hackerské útoky stát zdravotnická zařízení 305 miliard dolarů a dojde k úniku osobních dat (jako je číslo sociálního pojištění, finanční záznamy a další) jednoho ze třinácti Američanů.
Trend potvrzují i další dostupné údaje. Quarterly Threat Intelligence Report Q2 2016 společnosti NTTSecurity, který mapuje útoky typu ransomware za druhé čtvrtletí letošního roku, uvádí, že 90 procent těchto útoků cílilo na zdravotnické subjekty. Šest procent pak připadlo na vzdělávací instituce a zbytek na společnosti z finančního sektoru.
Celou zprávu najdete zde.

Vaše SOCA

Zdroje: computerworld.com, healthitoutcomes.com, accenture.com


Tento web používá cookies. Více informací ROZUMÍM