Pouze desetina zaměstnanců je připravena na nástup digitální ekonomiky

30. 6. 2016 v sekci Článek

O možnostech nastupující čtvrté průmyslové revoluce, tedy digitální ekonomiky, si můžete přečíst téměř všude. Hovoří se o jejích možnostech, predikcích, jak bude svět plný internetu věcí a digitalizace za pár let vypadat, co nového přinese podnikání i celosvětové ekonomice.

Nezapomínejme však na jeden z nejdůležitějších prvků celého procesu. Lidský faktor. Podnikatelé v reakci na změny totiž vždy hovoří primárně o nutnosti změn u IT a podnikových procesů, ale své zaměstnance opomíjejí. Dokazuje to nová studie Transformace pracovní síly ve víru digitalizace, kterou zpracovalo Centrum pro podnikovou digitální transformaci (DBT), za níž stojí společnost Cisco a škola managementu IMD se sídlem v Lausanne. Podle jejích výsledků je na nároky spojené s digitalizací připraven pouze 1 z 10 zaměstnanců.

A nároky na schopnosti pracovníků firem skutečně nejsou nízké. Co je třeba umět, aby mohly podniky v nadcházející ekonomice konkurovat? Studie hovoří o třech základních dovednostech:

- Hyperinformovanost: schopnost správně a efektivně analyzovat a následně využít všechny dostupné informace, kterých bude stále přibývat.

- Fundované rozhodování: schopnost poskytnout získaná data a analytické nástroje svým zaměstnancům pro kvalitnější rozhodování na všech úrovních organizace.

- Rychlá realizace: schopnost rychle realizovat přijatá rozhodnutí díky zaměstnancům, kteří mají dostatečné zkušenosti a znalosti a jsou vybaveni odpovídajícími nástroji.

Zdá se to jednoduché? Nepodceňujte složitost procesů a dobře své zaměstnance připravte. Pouze tak dokážete zajistit, aby vaše podnikání neustrnulo právě na nepřipravenosti a nevybavenosti toho nejdůležitějšího aktiva – zaměstnanců.

Vaše SOCA

Zdroj: businessworld.cz


Tento web používá cookies. Více informací ROZUMÍM