Cloud ve vesmíru hudbou velmi blízké budoucnosti

22. 6. 2016 v sekci Článek

Zdá se Vám představa datových center umístěných v kosmu jako příliš velké science fiction? Pletete se, tedy alespoň podle firmy Cloud Constellation, která do několika let chystá spustit službu, díky níž svá data budete moci uchovávat na orbitu Země.
Systém SpaceBelt počítá s osmi či devíti satelity (počet však plánuje ještě dále zvyšovat) tvořícími druh cloudu, jenž umožní přístup k informacím odkudkoli na světě. Současně nebude třeba využívat pozemské internetové systémy včetně tisíců kilometrů optických či jiných vláken.
A zde přicházíme k hlavní výhodě cloudu umístěného ve vesmíru. Současná datová centra i příslušné kabely jsou velmi náchylné, a to jak na nejrůznější útoky hackerů, tak třeba i na následky přírodních katastrof. Současně je jejich provoz omezen různými regulačními a jinými nařízeními. Připomenu ještě, přes jaké množství přepínačů, routerů a provozovatelů data procházejí – kvůli tomu všemu je pak celý proces pomalý a často i finančně náročný.
Už za tři roky si prý budou moci první zájemci vyzkoušet, jaké to je, když svá data uchováváte mimo naši planetu. Jste zvědaví jako já?

Vaše SOCA

Zdroj: computerworld.cz


Tento web používá cookies. Více informací ROZUMÍM