Futuristické obchody s módou - pohodlně a bezpečně?

12. 4. 2016 v sekci Článek

Představte si, jak bude vypadat nakupování v budoucnu. Oblečení vám samo řekne, z čeho a jak je vyrobené, odkud pochází i všechny dostupné velikosti a barevné varianty. Na interaktivní obrazovce se budete moci přesvědčit, jak ve vybraných kouscích vypadáte, aniž byste si je museli fyzicky zkoušet.

Moc velká fikce? Kdepak, v Londýně už přesně takový obchod mají.
Futuristický koncept představila společnost Cisco ve spolupráci s londýnským obchodem s pánskou módou Dandy Lab. Jak se na takovém místě nakupuje? Díky aplikacím v chytrých telefonech si mohou zákazníci nechat poradit od interaktivních pomocníků daného obchodu. Ti jim nabídnou informace o zvoleném kusu zboží nebo o jiném, které by se hodilo k tomu již vybranému, případně jiné zajímavé nabídky.

V dalším inovativním řešení zase kamera naskenuje zboží, které zákazník drží nebo si zkouší a na interaktivním monitoru-zrcadle si může zákazník vyzkoušet, jak by vypadalo v jiné barvě nebo si nechat doporučit další doplněk k aktuálnímu outfitu.
Pokud vás zajímá, jak přesně taková prodejna vypadá, podívejte se tady:

Co mě jako SOCA na tomto tématu zaujalo?

Pánové, dámy prominou, ty nakupují rády i v normálních obchodech, cožpak nevidíte to úžasné propojení nejmodernějších IT technologií v oblasti IoT do běžného života a „zpříjemnění“ nezáživného a nudného nakupování. Ale pozor! Výhoda na jedné straně klade zvýšené nároky na zabezpečení proti zneužití a ztrátě uživatelských dat Vás jako zákazníků.

Cisco věnuje vysokou pozornost právě oblasti zabezpečení tohoto svého „Řešení pro Retail“. Vedle svých síťových technologií, zabezpečených dle standardu PCI, validuje architekturu nástavbových technologií a aplikací. Úzce spolupracuje s řadou dodavatelů technologií a řešení pro tento segment. Vše v zájmu maximálního zabezpečení uživatelských dat jako prevence ztráty dobrého jména obchodníka.

Tak co říkáte, půjdeme spolu nakupovat?

Vaše SOCA

 


Tento web používá cookies. Více informací ROZUMÍM