Ohrozit bezpečnost ve firmě mohou i zaměstnanci. Školte je.

11. 4. 2016 v sekci Článek

Často s vámi mluvím o tom, jak moc důležité je pro ochranu citlivých dat profesionální zabezpečení firemní sítě - třeba zde . Také jsem upozorňovala na to, že i malé firmy jsou v ohrožení – hackeři se totiž mohou zaměřit na kohokoli. Dnes bych chtěla hovořit o dalším riziku - samotných zaměstnancích.
Mnoho českých firem chrání své počítačové sítě pouze firewallem, bránou, přes kterou podle jejich názoru nic neprojde. To platilo bohužel před deseti lety. Situace se mění a hackeři pracují stále rychleji a novými cestami se snadno dostávají přesně tam, kam chtějí.
Ani ty nejmodernější IT řešení však nemohou zabránit tomu, když se samotní uživatelé z důvodu nevědomosti nebo neopatrnosti svým chováním útokům vystavují. Dvě třetiny zaměstnanců totiž nevědí takřka nic o potenciálních hrozbách a neuvědomují si, že například při připojení na nezabezpečenou Wi¬Fi síť se může takřka každý podívat, co na internetu dělají, na co se dívají, co píší. Ani do e-mailu není příliš složité se nabourat.
Pokud chcete svá data ochránit, měli byste myslet i na proškolení a pravidelné informování svých zaměstnanců, jako to ze zákona musíte dělat v případě požární bezpečnosti či silničního provozu. Lidé mohou bezpečnosti velice pomoci – stejně tak, jak snadno ji mohou ohrozit.
Nezapomínejte proto na dostatečnou prevenci a nespoléhejte se, že všichni jsou na poli kybernetické bezpečnosti jako doma. Tipy, jak zaměstnance vzdělávat, si budete moct přečíst v článků, který pro vás chystám.


Vaše SOCA


Tento web používá cookies. Více informací ROZUMÍM