Bithumb se stal terčem útoku, zmizelo přes milion dolarů v kryptoměnách

12. 7. 2017 v sekci Článek

Bithumb, jedna z největších směnáren kryptoměn Bitcoin a Ethereum, se stala terčem kyberútoku. Útočníci si přišli na více než milion dolarů ve zmíněných kryptoměnách a v ohrožení se ocitla také řada uživatelských účtů.

Bithumb je oblíbenou a v současné době největší jihokorejskou směnárnou kryptoměn – až 20 % celosvětových směn Etheru probíhá právě zde. Bitcoinů se zde na wony, jihokorejskou měnu, smění až 10 %. Díky těmto transakcím je Bithumb vůbec největší směnárnou Etheru na světě a aktuálně čtvrtou největší bitcoinovou směnárnou.

Na konci června ale směnárnu postihl incident, jehož výsledkem byla kompromitace uživatelských účtů. Došlo také k neoprávněným transakcím – útočníci si pomohli k miliardě wonů v kryptoměnách.

Přímo okradeno bylo na 100 uživatelů. Podle jihokorejského zpravodajství pak největší škodu utrpěl uživatel, z jehož účtu zmizely Bitcoiny v hodnotě 10 milionů wonů.

Útočníci dále získali osobní informace z 31 800 účtů registrovaných na Bithumbu, mají tedy k dispozici jména, e-mailové adresy a telefonní čísla uživatelů. Podle vyjádření Bithumbu byla kompromitována „pouhá“ 3 % registrovaných účtů.

Útok proběhl údajně prostřednictvím napadení zaměstnaneckého počítače, tedy útočníci nepronikli do ústředního serveru a neunikla žádná hesla. Podle směnárny šlo o ojedinělý incident, útočníci už nemohou svůj čin tímto způsobem zopakovat a nezískali přímý přístup k uživatelským účtům. Že z některých účtů zmizely prostředky je podle Bithumbu důsledek toho, že uživatelé k potvrzování transakcí používali stále původní jednorázová hesla.

V každém případě uživatelé, kterých se útok dotkl, podali na směnárnu stížnost. Jihokorejské úřady nyní případ prošetřuje.

Zdroj: TheHackerNews