Většina Čechů nikdy neslyšela o internetu věcí.

9. 8. 2016 v sekci Článek

Jedním z velkých IT trendů pro tento rok je bezesporu masivní rozšíření tzv. internetu věcí, tedy přístrojů, který mají vestavěný internet. Že je pro vás tato informace zbytečná, protože o chytrých zařízeních a jejich propojování slyšíte nebo čtete na každém kroku?
Možná se budete divit, ale jste v menšině. Podle průzkumu Českých Radiokomunikací (ČRa) a Nielsen Admosphere totiž pojem „internet věcí“ nezná nebo si pod ním nedovede nic představit 83 % Čechů. Po obeznámení s jeho významem si více než polovina respondentů průzkumu od rozšíření smart zařízení slibuje zlepšení produktů a služeb. Především v domácnostech (60 %), autech (59 %) a u nositelných zařízení (39 %).
Já a moji kolegové v ANECTU však vždy myslíme především na bezpečnost a právě u internetu věcí je velkým tématem. Přístroje připojené na internet totiž mohou podléhat vnějším útokům, a proto je otázka zabezpečení namístě. Bezpečnost používání chytrých přístrojů není samozřejmě výhradně v rukou uživatelů, primárně leží na výrobcích. Právě oni musejí klást důraz na co nejvíce bezpečnostních prvků integrovaných v nabízených produktech. Jedná se především o smart TV, u kterých dochází k automatickému stahování nových verzí operačních systémů, rovněž mohou sloužit jako prohlížeče internetu. Odpovědní však musejí být i sami uživatelé. O problematiku se musejí zajímat a zbytečnými chybami se nesmějí vystavovat nebezpečí.

Vaše SOCA

Zdroj dat: FeedIT.cz