Hackeři neútočí jen pro zábavu. Stávají se z nich žoldáci

22. 7. 2016 v sekci Článek

V on-line světě se točí velké peníze, o kyberzločinech nemluvě. Objevuje se také stále více organizovaných týmů profesionálních hackerů, kteří se jednoduše na útoky nechávají najímat.
Společnost Cisco se v roce 2015 podařilo odhalit původ jednoho z nejnebezpečnějších exploit kitů Angler. Díky tomu mohla analyzovat jeho fungování a zpřesnit tak odhad výnosnosti současných kybernetických útoků. A jak to tedy vše funguje?

Za útoky jako jsou tyto, stojí často profesionálové, kteří pracují na zakázku. Využívají přitom velmi často nepozornosti či nezodpovědnosti uživatelů, případně liknavosti některých bezpečnostních specialistů, kteří neinstalují dostatečně rychle bezpečnostní záplaty nebo nechávají zastarat síťovou infrastrukturu. Hackeři mohou zcizit cokoli a rozhodně se nemusí zastavit u krádeže peněz a informací. V ohrožení jsou například kritické infrastruktury států kdekoli na světě. Současná geopolitická situace totiž nahrává tomu, aby se tito novodobí korzáři dali do služeb teroristických skupin či diktátorských režimů.


Vaše SOCA

Zdroj: Cisco, http://businessworld.cz/