Digitální revoluce mění podnikání. Většina firem však příležitosti zatím nevyužívá

4. 5. 2016 v sekci Článek

Propojování prostřednictví internetu, inovace a digitalizace – těmto a dalším souvisejícím pojmům se dnes nemůžete v médiích nebo veřejných diskusích vyhnout. Všem nám je jasné, že svět se mění rychlostí blesku. A bylo by bláhové myslet si, že to naše životy neovlivní.
To samozřejmě platí také pro podnikání a firmy ze všech zemí. V nové studii představilo Cisco detaily o tom, jak čtvrtá průmyslová revoluce ovlivní ekonomiku, o které již nyní hovoříme jako o digitální.

Nová doba, nové možnosti
Lépe snad ani budoucnost vystihnout nemůžeme. Cisco odhaduje, že digitalizace během příštích deseti let přinese „nový tržní potenciál“ v hodnotě více než 20 bilionů amerických dolarů, a to především v odvětví výroby, finančních služeb, těžařství, obchodu, služeb a zdravotnictví. Ze studie však současně vyplývá, že firmy využívají zatím pouze pětinu potenciálu, který digitalizace už dnes přináší.
Téměř polovina společností například zcela ignoruje nástup digitální ekonomiky, pouze čtvrtina podniků se pak snaží implementovat inovace.

Nové možnosti, nové hrozby
V souvislosti se stále intenzivnějším propojováním světa je také nutné myslet na to, že digitalizace otevírá nové cesty pro kybernetické útočníky. Investice do oblasti zabezpečení jsou tedy klíčové. Právě ve vývoji nových nástrojů a přípravě strategií obrany proti kybernetickým hrozbám se podle výsledků studie nabízí v následujícím desetiletí potenciál ve výši 5,3 bilionu dolarů.

Nejen podnikání, ale i naše životy čeká v blízké budoucnosti spousta změn. Ale nebojte se, budu je pro vás sledovat a pravidelně informovat tady na blogu nebo v mém newsletteru.

Vaše SOCA


Zdroje: Cisco (Digital Value in the Private Sector), Zive.cz, ChannelWorld.cz